از این صابون ها اجتناب کنید

به گزارش وبلاگ بهابادی، برای بسیاری از ما، شیوع بیماری همه گیر کرونا در سراسر جهان باعث شده است، شستن دست ها از یک فکر به یک اقدام اجباری تبدیل شود که چندین بار در روز انجام می دهیم. دکتر استر فریمن، مدیر بخش پوست سلامت جهانی در بیمارستان عمومی ماساچوست ایالات متحده گفت: افراد طی شیوع این بیماری دست های خود را بیشتر می شویند و این مهم است که نباید شستن دست ها را رها کرد.

از این صابون ها اجتناب کنید

به گزارش ایسنا نقل از هلث، بسیاری از ما از نحوه استفاده موثر از صابون دست آگاه هستیم. شستن پوست با صابون و آب گرم یک الزام برای از بین بردن باکتری و ویروس است متاسفانه، نمی توان همه صابون ها را برابر دید. در واقع، برخی از آن ها ممکن است در نهایت بیشتر از سود، ضرر داشته باشند. برای بسیاری، شستن دست با صابون نامناسب باعث ترک خوردن پوست دست ها همچنین منجر به عوارض جانبی زیادی می شود که برای سلامتی مضر است.

ما از شما نمی خواهیم که از صابون استفاده نکنید یا دست های خود را کمتر بشویید نه درحال حاضر باید از باکتری های مضر و ویروس ها ترسید. شما باید قبل از اینکه یک صابون را بر اساس تبلیغات انتخاب کنید مواد تشکیل دهنده آن ها را بررسی کنید.

اگر یک محصول دارای برچسب ارگانیک یا طبیعی است به این معنی نیست که برای پوست شما ایمن خواهد بود. فریمن گفت: فقط به این علت که چیزی طبیعی است نباید از آن استفاده کرد.

نتایج تحقیقی در سال 2019 که در نشریه JAMA Dermatology منتشر شد، نشان داد که تعداد زیادی از محصولات با برچسب طبیعی موجود در بازار وجود دارد که حاوی غلظت بالایی از عصاره های گیاهی هستند، این عصاره ها علت اصلی خارش پوست و درماتیت تماسی هستند.

در حالت ایده آل، باید سعی کنید از خرید صابون هایی با ترکیبات تری کلوزان و تری کلوکاربان خودداری کنید؛ هر دو ماده با شرایط پوست و همچنین عدم تعادل هورمونی و افزایش خطر ابتلا به آلرژی مرتبط هستند. هر صابونی که در فهرست مواد تشکیل دهنده آن کلمه عطر وجود دارد می تواند کلمه ای کامل برای رگبار مواد شیمیایی بر پوست باشد و پوست شما را تحریک کند.

ما هرگز با شستن دست ها خواهان ترک دست ها، واکنش های آلرژیک و عدم تعادل هورمونی نیستیم بنابراین با انتخاب صابون دستی که عاری از مواد شیمیایی، عطر و غلظت بالایی از عصاره های طبیعی باشد، می توان از این امر جلوگیری کرد.

عدم شستن دست ها با شوینده ها سلامت کلی شما را به خطر می اندازد بنابراین زمانی را برای بررسی فهرست مواد تشکیل دهنده صابون دست اختصاص دهید.

منبع: فرارو

به "از این صابون ها اجتناب کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از این صابون ها اجتناب کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید