احتمال رگبار و آبگرفتگی در گیلان تا خاتمه هفته

به گزارش وبلاگ بهابادی، محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را صاف تا قسمتی ابری دانست و اظهار کرد: رودبار با 33.5 درجه سلسیوس و اسب وونی با 21 درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و خنک ترین نقاط استان هستند.

احتمال رگبار و آبگرفتگی در گیلان تا خاتمه هفته

وی نقشه های هواشناسی را نشان دهنده استقرار هوای گرم و جوی غالبا پایدار در منطقه طی امروز و فردا دانست و توضیح داد: آسمانی صاف تا نیمه ابری و روند افزایش دما مورد انتظار است.

مدیرکل هواشناسی گیلان ادامه داد: طی این مدت شاهد شکل گیری جریانات همرفتی و پدیده رگبار موقتی و رعد و برق به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها خواهیم بود.

دادرس، از فعالیت تناوبی سامانه ناپایدار در منطقه اطلاع داد و اظهار داشت: از اواخر وقت چهارشنبه با تقویت جریانات ناپایدار به تناوب با ابرناکی و مه آلود بودن هوا و در بعضی از منطقه ها رگبار و رعد و برق و بارندگی و وزش باد شدید به ویژه در ارتفاعات و دامنه ها روبرو خواهیم شد.

وی با بیان اینکه کاهش نسبی دما و احتمال تگرگ در منطقه ها مستعد تا روز آدینه و اوایل هفته آینده پیش بینی می گردد، گفت: احتمال آبگرفتگی و بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها و جاری شدن سیلاب موقتی و برخورد صاعقه وجود دارد.

منبع: گردشبان

به "احتمال رگبار و آبگرفتگی در گیلان تا خاتمه هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال رگبار و آبگرفتگی در گیلان تا خاتمه هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید