ابر موشک ناسا برای پرتاب به ماه تعمیر شد

به گزارش وبلاگ بهابادی به نقل از اسپیس، طبق بیانیه ناسا، مهندسانی که روی موشک اس ال اس فعالیت می نمایند جایگزین کردن بخش معیوب را تکمیل کردند. فرایند تعمیرات با هدف ترمیم نشتی سوخت هیدروژن مایع در یک خط لوله 8 اینچی منتهی به قسمت مرکزی موشک انجام شد. این نشتی سبب شده بود انجام ماموریت آرتمیس یک در سوم سپتامبر لغو گردد.

ابر موشک ناسا برای پرتاب به ماه تعمیر شد

پیش از آن نیز در 29 آگوست نشتی دیگری انجام عملیات را لغو نموده بود. البته مهندسان هنگام تعمیر این نشتی را نیز روی خط لوله کوچکتر 4 اینچی انتقال هیدروژن ترمیم کردند.

اکنون که فرایند ترمیم تکمیل شده ناسا مشغول آماده سازی برای انجام تست سوختگیری است تا ترمیم شدن نشتی ها تایید گردد. تست مذکور احتمالاً 17 سپتامبر انجام می گردد و 736 هزارگالن هیدروژن و اکسیژن مایع در موشک 98 متری وارد می شوند.

در بیانیه ناسا آمده است: این عملیات به مهندسان اجازه می دهد تحت شرایط بسیار سرد سوختگیری را آنالیز نمایند.

این درحالی است که پنج شنبه هفته گذشته مقامات این سازمان اعلام کردند آرتمیس یک در 23 سپتامبر انجام می گردد. البته تاریخ 27 سپتامبر نیز برای انجام ماموریت مناسب است. انجام ماموریت در یک از بازه های پرتاب به فرایند ترمیم نشتی سوخت ناسا بستگی دارد.

آرتمیس یک نخستین عملیات از طرحی است که در نهایت فضانوردان را به ماه می برد. طی این ماموریت موشک اس ال اس کپسول بی سرنشین اوریون را برای سفری 42 روزه به مدار ماه می برد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ابر موشک ناسا برای پرتاب به ماه تعمیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابر موشک ناسا برای پرتاب به ماه تعمیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید